Ekoenergetyka, Powerdot’a 150 Yüksek Güçlü Şarj Cihazı Teslim Ediyor

Avrupalı yüksek güçlü elektrikli araç altyapısı üreticisi Ekoenergetyka, kıta genelinde Şarj Noktası Operatörleri (CPO) pazarındaki genişlemesini sürdürürken, Powerdot ağına 150 şarj cihazı teslim etti.

Süpermarketler, alışveriş merkezleri, oteller ve restoranlar gibi işletmelerle ortaklıklar kurarak bir hedef şarjı iş modeli izleyen Powerdot, kendi ülkesi Portekiz haricinde Belçika, Fransa, Lüksemburg, Polonya ve İspanya’da 3.500’den fazla şarj noktası sunuyor. Şarj istasyonlarını Polonya’nın Almanya sınırına yakın Zielona Góra kentinde üreten Ekoenergetyka, Powerdot ağını tedarik etmek üzere bu yıl bir sözleşme imzaladı.

Ekoenergetyka CEO’su ve Kurucu Ortağı Bartosz Kubik, “Powerdot ile ortaklığımız sayesinde daha fazla Avrupalı sürücü Ekoenergetyka şarj istasyonlarının rahatlığını ve güvenilirliğini tanıyacak. Bu, CPO pazarındaki ayak izimizi genişletmeye odaklanma stratejimizin bir başka kanıtıdır” dedi.

Doğrudan şarj noktası operatörlerine yapılan satışlara ek olarak Ekoenergetyka, şarj noktası operatörlerine ekipman ve satış sonrası hizmet sunmak için Pan-Avrupa satış ağını genişleterek son üç ay içinde Almanya, İngiltere ve İskandinav ülkeleri için önemli dağıtım anlaşmaları yaptığını duyurdu.

Powerdot Merkezi Operasyonlar Başkanı João Seabra, “Ekoenergetyka’da, şarj altyapımızın Avrupa genelinde yaygınlaştırılması için güvenilir bir ortak bulduk. Kalite odaklı bir yaklaşımı paylaşıyoruz ve sürdürülebilir mobiliteyi hızlandırmak için Ekoenergetyka ile çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.

Ekoenergetyka, genel merkezden şarj istasyonları için 24 saat uzaktan izleme ve onarım hizmeti sağlıyor. Şirketin gelişmiş sistemleri, arıza raporlarının neredeyse %60’ını uzaktan ele almasına olanak tanıyor. 1.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan firma Avrupa’daki belediye otobüsleri için şarj istasyonlarının %20’sini tedarik ediyor. Şirket Orta Avrupa’nın önde gelen özel sermaye fonlarından Enterprise Investors tarafından destekleniyor ve bu sayede e-mobilite projelerine 45 milyon Avro’dan fazla yatırım yapmayı planlıyor.