Elektrikli Araçlar İçin Geniş Bosch Kabin Filtresi Portföyü

Yıllık kabin filtresi değişimi, elektrikli ve plug-in hibrit araçlarda da yapılmalı.

  • Polen mevsiminden önce kabin filtrelerinin değiştirilmesi tavsiye edilir
  • Araç içerisindeki hava kalitesi giderek önem kazanıyor
  • Bosch FILTER+ ince toz, alerjen ve bakterilere karşı etkin koruma sağlıyor

Geçtiğimiz yıl, trafiğe yeni kayıtlı elektrikli araç sayısı devlet teşvikleri, şarj altyapısının genişletilmesi ve artan çevre bilinci nedeniyle dinamik bir artış gösterdi. Bunun neticesinde elektrikli otomobiller ve plug-in hibritler, araç servisleri için daha da önemli hale geldi. Yüzde 90’ın üzerinde pazar kapsama oranına sahip olan Bosch serisinde, Avrupa pazarındaki birçok elektrikli ve plug-in hibrit araç için kabin filtreleri yer alıyor. Elektrikli araçlara ilişkin değişen satış sonrası pazarı göz önünde bulundurulduğunda, geniş Bosch kabin filtresi yelpazesi, araç servislerine ek ciro fırsatı sunuyor. Kabin filtreleri aracın içini ve araç kullanıcılarını ince toza, aerosollere, kötü kokulara, alerjenlere ve bakterilere karşı korur. Elektrikli araçlar için de aynısı geçerli. Bosch, özellikle polen nezlesi döneminden önce, 15.000 kilometrede veya yılda en az bir kez bunların değiştirilmesini tavsiye ediyor.

Yüksek konfor ve sağlık için Bosch kabin filtreleri

Azot oksitler, ozon ve ince tozlar hakkındaki tartışmalar sürerken, kabin içerisindeki hava kalitesi de giderek önem kazanıyor. Aktif karbon katmanlı kabin filtreleri, araç kabininde konforun ve sağlığın korunmasını sağlıyor. Bosch’un aktif karbon filtrelerinin özel uyumlu filtre katmanları, zararlı ve kötü kokulu gazları güvenilir bir şekilde emiyor ve poleni ve ince tozu ayırarak havayı filtreliyor. Bunun yanı sıra, FILTER+ ise alerji hastalarına ek koruma sağlıyor. Özel bir alerji engelleyici katmanla donatılmış olarak alerjen ve bakterileri kalıcı olarak etkisiz hale getiriyor. Ayrıca, ince tozu 2,5 mikrometreye kadar verimli bir şekilde ayırır. Bu sayede, özellikle polen mevsiminde olmak üzere hapşırma, tahriş olmuş, kızarmış veya yaşarmış gözler gibi araç kullanıcılarının alerjik reaksiyonlarının azaltılması sağlanıyor. Bosch kabin filtreleri, sağlık korumasının yanı sıra iklimlendirme sistemindeki birikinti miktarını da azaltarak enerji tasarruflu çalışmayı destekliyor.

Elektrikli ve hibrit araçlar için geniş bir yelpazeye sahip olan Bosch, araç servislerine 600’den fazla farklı tipte kabin filtresi sunuyor ve bunun neticesinde yüzde 95’lik pazar kapsama oranına sahip. Yeni araç uygulamaları eklendiğinde bu ürün yelpazesi her yıl genişliyor. Yüksek kaliteli malzemeler kullanan Bosch, titizlikle işlenen ürünler sayesinde sürekli yüksek ürün kalitesi sunuyor. Bu da kabin filtrelerinin görevini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlıyor.