Knorr Bremse Treyleri Akıllı Hale Getiren Teknolojilerini Sergiledi

IAA fuarı’nda ziyaretçiler, gerek Knorr-Bremse ana standandında ve gerek treyler açık hava gösteri alanında şirketin aks üzeri ekipman ve fren saşi control ekipmanları çözümleri ile ilgili her türlü ürün ve sistemi inceleme imkanı buldular.

Çekicinin arkasında yer almasına rağmen treyleri öne plana alan Knorr Bremse IAA fuarundaki standında treylere yönelik teknolojilerini sergiledi.

Şirketin treyler için olan fren ve saşi kontrol ekipmanları ayrı bir ürün adasında; mevcut EBS ve ABS sistemleri, iLvl elektronik süspansiyon kontrol sistemi ve İTAP akıllı treylet erşim noktası ürünleri olmak üzere sergilendi. Bunun yanında Knorr Bremse ilk defa yeni 19,5 inç için ST6 disk frenini de sergiledi. Etkileyici 32 kg’dan az ağırlığı, 19.3 kNm maksimum fren torku ile 22,5 inç ST7’den önce bir alt seçenek olarak yerini ST ailesinde yerini aldı.

Açık alanda ise iTAP akıllı treyler erişim noktası için ayırı bir gösteri sergilendi. Bu sistem ile treyler fonksiyonlarına uzaktan kablosuz erişim ile kontrol edilebilmesi sağlanıyor ve treyler ağırlığı, geri görüş kamerası fonksiyonu, filo takip sistemi, görüntüleme işlemleri yapılabiliyor. iTAP; çekiciden bağımsız akıllı telefon veya tablet cihazlar ile wi-fi kablosuz bağlantı kurabiliyor. Kullanıcıya üç farklı seçenek sunan sitem fonksiyonları şöyle:

Kontrol: Lastik basınçları kontrol edilebilir ve pnömatik süspansiyon ayarlanır. Treyler gösterisinde; ziyaretçiler, ücretsiz indirebilen aplikasyon ile treylerin çeşitli verilerini okuyabilme ve fonksiyonları kontrol edebilme imkanı sağlıyor.

Kamera: Kablosuz görüntüleme sistemi; sürücüye aracında arkasındaki mesafe ve yükleme alanını aracına takılı bir kamera ile kontrol edebilmesini sağlıyor. Çekiciden ve herhangi bir kablolamadan bağımsız olarak, akıllı cep telefonu veya tablet üzerinden, manevrasını güvenli bir şekilde yapabilmesine yardımcı oluyor.

Push: ‘PUSH’ özellikli iTAP ayrıca, filo takip sistemini içeriyor. Cihaz çevresinde olan wi-fi hotspot’lari kullanarak, araç ilgili her türlü işletme verisini kaydeder ve filo yönetim merkezinde operator ekranına daha etkin filo yönetiminin sağlanması için iletir.