Peugeot, 2019 Milano Tasarım Haftasını Elektriklendiriyor

Peugeot, tasarım dünyasının en önemli uluslararası etkinliklerinden biri olan Milano Tasarım Haftası’nda bu sene de yerini alıyor. Peugeot Design Lab tarafından hazırlanan ve markanın elektrikli araçlara geçiş sürecini yansıtan etkileyici bir ışık ve ses gösterisi, ziyaretçilere benzersiz bir sanat deneyimi yaşatacak. Gösterinin merkezinde Peugeot’nun marka elçisi ‘Aslan’ heykeline gerçek boyutlarıyla yer verilirken etrafında toplam 40 adet ‘küçük Aslan kardeş’ bu maceraya eşlik edecek. Yeni Peugeot 208 ve e-208, Peugeot e-Legend Concept ve Peugeot Cycles elektrikli bisiklet de bu yılki Milano Tasarım Haftası’nda markanın onur konukları olarak yer alacak. Milano Tasarım Haftası 8 – 14 Nisan tarihleri arasında ünlü Tortona Bölgesi’nde gerçekleşecek.

Peugeot Design Lab, Milano Tasarım Haftası için özel olarak Peugeot’nun marka elçisini içeren dinamik bir ışık gösterisi hazırladı. Yeşil ve mavi ışık gösterileri ‘Aslan’ heykelinin hatlarını belirginleştirirken, Milano Tasarım Haftası ziyaretçileri büyük ‘Aslan’ heykelini çevreleyen 40 adet küçük Aslan kardeşin arasında gezebilecek. Söz konusu elektrikli ışık gösterisi 208 yıllık köklü geçmişe sahip Peugeot markasının elektrikli araçlara geçiş sürecini ve yenilikçi vizyonunu sembolize ediyor.

Peugeot aslanı, markanın gururunu, gücünü ve mükemmelliğini temsil ediyor. Peugeot’nun marka elçisi olan bu ‘Aslan’, otomotiv sektörü haricinde müşterilerle de tasarımlar hazırlayan Peugeot Design Lab tarafından tasarlandı.

Aslan’ın hemen yanı başında ziyaretçileri Peugeot e-Legend Concept karşılayacak

Sıkıcı olmak marka DNA’sına aykırı ve enerji geçişi markanın 120 yıllık otomobil geçmişini silemez. Peugeot bunu gözler önüne sermek için e-Legend Concept’ini yarattı. Sürüş keyfinin geleceğine ışık tutan heyecan verici tasarımı, arzu nesnesi bir araç olarak dikkat çekiyor. Alışılmışın dışında, modern bir görünüm sergileyen ve otomobilin geleceğine ışık tutan bu konsept, Peugeot markasının mirasını ve genlerini bünyesinde barındırırken; %100 elektrikli, otonom ve bağlanabilirlik gibi teknolojilerle markayı geleceğe taşıyor.

Yeni Peugeot 208’in İtalya tanıtımı 2019 Milano Tasarım Haftası’nda gerçekleşiyor

Dünya değişiyor ve gelecek birçok soruyu beraberinde getiriyor. Diğer alanlarda olduğu gibi otomotiv sektöründe de yeni zorluklar uygun müdahaleleri gerektiriyor. 208 yıllık köklü geçmişi temel alan Peugeot enerji geçişi dönemine ılıman bir yaklaşım sergiliyor ve geleceği heyecan uyandıran ve güven veren bir vizyonla karşılıyor: #UNBORINGTHEFUTURE.

Yeni Peugeot 208 markanın geleceğe yönelik vizyonunda önemli bir unsur oluşturuyor. Genç ve dinamik bir görünüm sergileyen yeni 208, Peugeot markasının karakteristik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Kıvrak, atak, sportif, canlı ve enerjik bir görünüm sergileyen yeni Peugeot 208, markanın pazar stratejisine uygun olarak tasarım detaylarıyla yüksek kalite algısı sunuyor. B segmentinin en önemli oyuncularından olan yeni Peugeot 208, Peugeot ürün gamını bu kadar başarılı kılan; kendine özgü tasarım, yenilikçi çözüm ve teknolojilerle birlikte iddialı tasarım kavramlarını bünyesinde barındırıyor.

Peugeot’nun elektrikli gelecek konusundaki vizyonu sadece otomobillerle sınırlı değil, Peugeot Cycles da bu vizyonda önemli bir rol üstleniyor. LU01 modeli  dışında Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan ve markanın geleneksel tasarımıyla yenilikçi elektrikli teknolojiyi bir arada sunarak geçmişle geleceği harmanlayan e-Legend (eLC01) modelinin yanı sıra yenilikçi bir katlama sistemi ve elektrikli motoruyla son adım mobilite çözümü için tasarlanan eF01 katlanan model elektrikli bisikletlerde Milano Tasarım Haftası ziyaretçileriyle bir araya gelecek.