Türk Prysmian Kablo, Güneş Enerjisinin Önemine Dikkat Çekti

Türkiye’nin en önemli enerji fuarlarından biri olan Solarex İstanbul 4-6 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda Türk Prysmian Kablo, güneş enerjisi sektörüne sunduğu ürün ve hizmetlerini katılımcılarla paylaştı.

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de yenilenebilir enerji kaynaklarının her geçen gün daha fazla önem kazandığını vurgulayan Türk Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Güneş enerjisi son yıllarda yükselen trendi ile dikkat çekiyor. Güneş enerjisi kapasitesinin artışı da bunun en net göstergesi. Ülkemizde gelişime çok açık olan güneş enerjisi sektörüne yatırımlarımızı ve konuyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk Prysmian Kablo olarak, solar kablolarımız ile hem dünyanın hem de işletmelerin yararına olacak yenilenebilir endüstri ortağı projeler sunmayı amaçlıyor; endüstrimize yenilikçi çalışmalarla katkıda bulunuyoruz” dedi.

Yenilenebilir enerjinin, Türkiye’de çok daha iyi bir noktaya gelmesi amacıyla, çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Erkan Aydoğdu, Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çeşitli konuların tartışıldığı bir platform olması nedeniyle, Solarex Fuarı’na büyük önem verdiklerini ve yakından takip ettiklerini belirtti.

Bilgi birikimi ve tecrübe kaliteli ürünler ile birleşiyor

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, Solarex İstanbul kapsamında, güneş enerjisi santralinde kullanılan kabloların özelliklerini ve kablo seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ile yanlış kablo seçiminin risklerini hem stantlarında hem de 6 Nisan günü düzenlenen “Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir” isimli seminerde katılımcılarla paylaştı. Ayrıca, Türk Prysmian Kablo “Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir” girişimi kapsamında geliştirdikleri gerçek simülasyonlarla çevresel faktörlerin kablo üzerindeki etkilerini katılımcıların görsel olarak da fark etmelerine destek oldu.

Türk Prysmian Kablo, Almanya’nın test ve belgelendirme kuruluşu VDE uygunluğu ile sertifikalandıran, EN normlarına uygun ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor. Türk Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden, “Dünyanın en büyük kablo üreticisi olan bir grubun Türkiye operasyonu olarak, 2000’li yılların başından bu yana güneş enerjisi kablolarıyla ilgili elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübemiz ile başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Kaliteli ürünlerimizi Prysmian Group güvencesi ile Türkiye pazarına da sunmaya devam ediyoruz” dedi.