VARTA Powerbank’ler ‘Altın Ödül’  İle Güvenliğini Tescilledi

VARTA, AB komisyonu tarafından verilen ‘’AB Ürün Güvenliği” ödüllerinde Powerbank’leri ile ‘Altın ödül’ aldı.

VARTA Powerbank’ler ‘Altın Ödül’ ile güvenliğini̇ tescilledi. AB Komisyonu tarafından verilen ‘AB Ürün Güvenliği’ ödüllerinde 137 yıllık tecrübesiyle VARTA’nın powerbank ürünleri ‘Altın Ödül’ü almaya hak kazandı. AB Komisyonu tarafından ‘Büyük Şirketler’ kategorisinde birinciliğe layık görülen VARTA Powerbank ürünleri, öngörülebilir yanlış kullanım durumlarında dahi oldukça etkin ve kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip.

Ödülü almanın gururunu yaşayan VARTA’nın üretim anlayışı, ürünlerini geliştirip üretirken müşterisine en yüksek kaliteyi, performansı, konforu ve güvenliği bir arada sunmak.  VARTA, bu anlayıştan yola çıkarak Powerbank ürünlerini standart olarak belirlediği 6 farklı ürün güvenliği özelliği ile üretiyor. Bu özellikler ürün portföyünün tamamı için geçerli. Sürekli testlere tabii tutulan ürünler güvenlik performansından ödün vermiyor. Bu yıl üçüncü kez verilen AB Ürün Güvenliği Ödülü komisyona göre, tüketici güvenliğini yasal gerekliliğin ilerisine taşımış ürünler tasarlanması ve geliştirilmesi için motivasyon kaynağı niteliğinde.

Neden ürün güvenliği ödülü?

Ödül, tüketici güvenliğini yasal gerekliliklerin ilerisine taşıyan yenilikçi ticari girişimleri ve araştırmaları hem teşvik ediyor hem de onurlandırıyor.

Raflardaki ürünlerin güvenli olduğunun kanıtı olan ödül, tüketiciye bu güvenceyi sunuyor. Tüketicilerin çıkarlarını misyon edinmiş üreticilerin ürünlerini de onurlandırıyor. “Ürün Güvenliği Ödülü” inovatif ve güvenlik özelliği yüksek ürünler geliştirilmesine teşvik  ettiği için de değerli bir aracı.

VARTA, tecrübesi ile tüketicilerin her türlü enerji ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor. Bunu yaparken doğaya zarar vermeden, çevreyi koruyarak faaliyetlerini sürdürmeye özen gösteren VARTA, üretim tesislerinde mümkün olduğu kadar çok kaynak azaltmayı, yeniden kullanmayı ve geri dönüştürmeyi hedefliyor. Ürün kalitesi, performansı ve güvenliği için gerekli tüm koşulları sağlayan firma gerekli tüm sertifikasyonlara ve uluslararası standartlara sahip.

Varta Powerbank’leri Ödüle Taşıyan 6 Güvenlik Özelliği

• Sıcaklık Kontrolü: Dahili bir NTC sensörü, yüksek sıcaklıklarda şarj işlemini kesintiye uğratır.

• Aşırı Akım Koruması: Power Bank’lerin pilleri, zarar görmemesi

için aşırı akıma karşı korunmaktadır.

• Aşırı Şarj Koruması: Power Bank’lerin pilleri, pil hasarını veya aşırı yaşlanmayı önlemek için aşırı şarja karşı korunmaktadır.

• Aşırı Gerilim Koruması: Aşırı gerilim dedektörü, power bankaların güç girişini harici güç kaynaklarından kaynaklanan aşırı gerilime karşı korur.

• Derin Deşarj Koruması: Pillerin derin deşarjına karşı koruma, pil hasarını önler ve pillerin ömrünü uzatır.

• Kısa Devre Koruması: Power Bank, sıfırlanabilir güvenlik kullanımı nedeniyle kısa devreye dayanıklıdır.